AKTUALITY


POKUS O FILOZOFICKÝ SYSTÉM

Jde o knížku, která se snaží usoustavnit moje nápady o tom, jak se věci mají, a nabízí tak možnost uspořádat si myšlenky komukoli dalšímu, kdo má také sklon k přemýšlení. Její motto: Podívej se dobře na to, co vidíš: jsou to černé skvrny na bílém podkladu. A ty přitom způsobují, že slyšíš můj hlas, dozvídáš se mé myšlenky. Jak je to možné? Právě o tom jsem přemýšlel, a když budeš chtít, rád Ti řeknu, co jsem zjistil, stačí jenom číst. A není to pouze o tomto jediném kouzlu: zírání na flíčky na papíře umožňuje octnout se ve zcela jiném, virtuálním světě a prožívat v něm s hrdiny, kteří se zdají jako živí, nesčetná dobrodružství. Tohle všechno, a ještě mnohem víc Ti vysvětlím, takže spolu se mnou pochopíš, jak to funguje. Zájemci o knížku ji mohou získat na odkazu v záhlaví.
A nakonec rada: KNÍŽKU ZAČNĚTE ČÍST OD STRANY 127.


KOORDINÁTOR A DALŠÍ A JINÉ TEXTY

je název sbírky mých sci-fi povídek. Její motto: Dosud jsme se plně nevzpamatovali z výletů do virtuálních světů, které k zakrytí reality vystavěli takoví mistři, jako byli Goebbels nebo komunisti, ale život jde dál a my tušíme, že teď už imaginární světy neopustíme, jenom to budeme míň a míň vědět. Pojďte, podíváme se spolu, jak to s námi bude vypadat v budoucnosti, která přichází už dnes. Zájemci o knížku ji mohou získat na odkazu v záhlaví.


ABeCeDa

Pro děti školou povinné, které se učí číst a psát, jsem pro každé písmenko abecedy napsal dvojverší, kde se to písmenko vyskytuje co nejvíckrát, a vyhledal fotku, kde je to písmenko zobrazeno věcí, která je připomíná. H se třeba podobá hrazdě, S smyčce, O obruči… A pojmenování té věci navíc na toto písmenko začíná. To všechno jsem sestavil do sešitku, ve kterém si děti mohou o každém písmenku abecedy něco přečíst. Pokud Vás to zaujalo tak, že byste tu knížečku chtěli pro svoje děti, hledejte na odkazu v záhlaví.