KOMENTÁTOR

16. Mayská proroctví a kruhy v obilí

2. 5. 2011

Chápu despekt, s nímž začínáte číst tyto řádky. I já jsem se na televizní dokument Mayská proroctví a kruhy v obilí díval vlastně jen z nedostatku jiné zábavy, protože mne dänikenovské vize už přestaly zajímat. Jsem však rád, že jsem pořad zhlédl až do konce, protože stále přinášel nová a nová fakta, jež stojí za to znát. Zajímavé jsou zejména souvislosti, jež nalézá mezi mayským kalendářem, obrazci v obilí a kosmickými civilizacemi. Když se to tak řekne v řadě za sebou, vypadá to na pěkný guláš, ale onen dokument na dané téma mluví jasně a logicky. Když budete mít ještě možnost, nenechte si jej ujít a budete pak rozumět i následujícímu textu.

1. Protože je mayský kalendář založen na poznání kosmických dějů a jejich cyklů, lze předpokládat, že konstelace, která nastane v prosinci příštího roku, může mít své důsledky pro sluneční činnost, jež může přivodit zvýšené tání ledovců, a tím potopu (jak o ní mluví M. Stingl ve svém komentáři zveřejněném na webu k tomuto pořadu).

2. Kdo k nám o tom mluví obrazci v obilí? Nevíme. Buď lidé (teorie zachycená na webu poukazuje na možnost vytváření obrazců laserem, zřejmě z družice), nebo kosmická civilizace. Jedno je jisté: poselství obrazců začíná hovořit „naší řečí“ – jak o tom svědčí obrazec v podobě digitální fotografie, digitálního zápisu či v podobě odpovědi na poselství vyslané lidstvem do kosmu.

3. Co my na to? My obyčejní lidé se můžeme jen dívat a čekat, co bude. Já osobně veškeré přemýšlení o tom vytěsním před dveře racionality na tak dlouho, dokud někdo nezaklepe.

Věříš tomu? ptala se mne žena. Až teď, zdá se, chápu, co tím myslela: Věříš, že to není podvrh a manipulace? Nevím. A proto se mně o tom nechce přemýšlet. Ale to už je obecnější problém, čemu vůbec se dnes dá věřit, problém krize věrohodnosti.