KOMENTÁTOR

41. Kurvítko, žárovky a spol.

13. 9. 2012

Když jsem si přečetl heslo Kurvítko (Necyklopedie), uvědomil jsem si, že jsem žárovku, která přestala svítit, aniž by se jí přepálilo vlákno, nedávno vyhodil. Kdo by taky schovával vypálenou žárovku, která navíc klame tělem a vypadá jako zdravá, a nechal by se jí plést, že. Nyní toho trpce lituji, protože na obou jejích přívodních drátcích ve zmáčklém vrchu ztluštělé spodní části skleněné stopky nesoucí vlákno bylo zřetelně znát podezřelé zúžení – ale to by se muselo teprve zjistit, že se žárovka přepálila právě tam … a teď to zúžení na jiných žárovkách marně hledám.

Nic mi ovšem nebrání, abych nezačal hledat kurvítka jinde, když už jsem u žárovek, jsou světla a lampy, které vyžadují jen intenzitu žárovky určité síly, jinak se … „pokazí“ – a to by v tom byl čert, abyste se nespletli a nenašroubovali tam žárovku silnější, jako se to stalo mně a nám – to pak odejdou umělohmotné povlaky pérových paciček, které na svítidle přidržují skleněnou čočku (já), nebo na to doplatí stínidlo lampy (žena).

Taky mne v této souvislosti napadlo, zda záplaty, které se v pravý čas jako potřebné objeví, když je na spadnutí nová edice softwaru Microsoftu, nepatří do série kurvítek. A abychom nezůstávali jen u elektrotechniky. Za kurvítko v oblasti politické, které spolehlivě odradí potenciální voliče starší generace, mám v programu České pirátské strany cíl legalizovat marihuanu. A něco podobného instalovali do své volební nabídky i tři ze současných prezidentských kandidátů – V. Dlouhý (volební právo od šestnácti let), J. Dienstbier (adopce dětí homosexuály) a P. Sobotka (zákaz přechylování cizích ženských příjmení).